Меню Закрити

10 правил догляду за комп’ютером

Щоб комп’ютер прослужив Вам довше ми підготували перелік речей яких слід дотримуватись в щоденній роботі з ПК:

1. Підключати периферійні пристрої такі як принтер, сканер, монітор, модем і всілякі мережеві адаптери рекомендується при вимкненому комп’ютері. Якщо роз’єми периферійних пристроїв забезпечені фіксаторами (гвинтами і зажимами), то їх потрібно обов’язково зафіксувати. На НЕ вимкненому комп’ютері допускається підключати тільки пристрої через USB-інтерфейс.


2. Підключати комп’ютер рекомендується через мережевий фільтр, а найкращим варіантом буде придбання блоку безперебійного живлення. Таке рішення буде перешкоджати пошкодженню від перепадів напруги, короткочасних імпульсів і різких перевантажень, також в разі знеструмлення у вас буде деякий запас часу для того, щоб зберегти роботу і вимкнути. Якщо ви все ж вирішили обмежитися лише мережевим фільтром, то розташовувати його необхідно подалі від інших кабелів, оскільки при його роботі можуть виникати перешкоди, які будуть перешкоджати нормальній роботі зовнішніх пристроїв.
Настійно не рекомендується здійснювати переміщення включеного комп’ютера, оскільки дані маніпуляції можуть привести до збоїв в роботі жорсткого диска, що в кінцевому рахунку може стати причиною втрати цінної інформації. Незважаючи на те, що відновити втрачені дані можна за допомогою спеціальних програм, все одно це займе багато часу і не гарантує відкриття файлів після їх відновлення. А якщо ви вирішите відновлювати дані за допомогою фахівців, то це обійдеться в значну суму.

3. Також не рекомендуємо відключати живлення комп’ютера поки операційна система не завершила свою роботу, оскільки в цьому випадку може також бути втрачена цінна інформація, яку потім доведеться відновлювати.

4. У разі короткочасного припинення роботи на комп’ютері немає необхідності відключити його від мережі, а досить перевести його в режим очікування. З огляду на те, що перехідні процеси є вкрай небажаними для будь-якого комп’ютера, число включень-виключень рекомендується звести до мінімуму. Після виключення комп’ютера, більшість фахівців рекомендують почекати не менше півхвилини до його повторного запуску. Цей час необхідний для того, щоб всі перехідні процеси були завершені в блоці живлення і інших елементах.

5. Вкрай не рекомендується встановлювати сторонні предмети на монітор або системний блок комп’ютера. А також небажано приймати їжу поблизу комп’ютера або над клавіатурою, оскільки потрапляння води може бути причиною виходу з ладу комп’ютера.

6. З метою забезпечення гарної циркуляції повітря необхідно забезпечити достатні зазори між вентиляційними отворами комп’ютера і стінами приміщення. І також небажано розташовувати системний блок поблизу штор, щоб уникнути затягування їх вентилятором системи охолодження комп’ютера.

7. Монітор потрібно розташовувати так, щоб виключити пряме попадання променів сонця на нього, а також виключити потрапляння світла від яскравих ламп. В іншому випадку будуть потрібні додаткові регулювання яскравості, а також контрастності, що буде причиною швидкого стомлення очей. Крім того, підвищена яскравість призведе до істотного зниження терміну служби дисплея.

8. Не рекомендується встановлювати на системний блок принтер та інші важкі предмети, оскільки вібрації, що виникають під час роботи комп’ютера, в сукупності з впливом важкого предмета можуть привести до псування вінчестера (HDD), що може призвезти до втрати важливої ​​інформації, яку згодом доведеться відновлювати.

9. Рекомендується не рідше ніж раз в один тиждень протирати екран дисплея, системний блок, клавіатуру і периферійні пристрої від пилу. При цьому рекомендується використовувати м’яку ганчірку і рідини, призначені спеціально для догляду за відповідними приладами. У міру використання комп’ютера в корпусі може накопичуватися надмірна кількість пилу, що в підсумку може призвести до створення статичного заряду і, як наслідок, вивести елементи з ладу. Також часто пил накопичується в блоці живлення, що може стати причиною несправностей ПК.

10. У зв’язку з цим потрібно не рідше ніж раз на рік робити повне розбирання комп’ютера і чистку складових його елементів від пилу. Для очищення від пилу у важкодоступних місцях можна скористатися щіткою або пензликом. Такі операції можна проводити самостійно, проте краще скористатися послугами сервісного центру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *